Звіт про діяльність ЛОО “Чайка” за період 2020-2022 років
Війна, особливо гаряча фаза з 24 лютого 2022 р. дезорганізувала діяльність громадської організації, з одного боку, проте, з іншого боку – мобілізувала на перебудову діяльності на нові потреби людей, країни. Зараз вже якось адаптувалися до безкінечних повітряних тривог, обстрілів, вимкнень світла, холоду. Повернулися додому, пережили ремонти, познаходили своїх людей – половина в Україні, половина – за кордоном в різних країнах.
Незважаючи на складні умови для організації, яка складається з переселенців, ЛОО “Чайка” продовжувала надавати допомогу жінкам, соціально незахищеним громадянам, територіальним громадам. Так, у 2019 р. будо розроблено і представлено програму інтеграції ВПО у місті Василькові. На фото – обговорення програми з представниками Васильківської міської ради, місцевих громадських організацій. Робота виконана разом з аналітичним центром СЕДОС. У 2020- 2021 роках (20.07.2020 – 20.03.2021) було реалізовано проєкт «Бюджетний сканер житла для ВПО» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. На цьому сайті надано інформацію про дослідження учасниками проєкту ходу коштів, що виділяються на житло для ВПО в Україні.
2020 – 2021 р
Оскільки в ході тривалого моніторингу реалізації житлових програм прогресу майже немає, то хочемо пригадати про два найбільш вразливі моменти щодо прозорості використання коштів. Перший: затвердження на рівні Верховної Ради у бюджеті коштів на житлові програми для ВПО в менших сумах порівняно з потребами ВПО і планами Міністерств і органів місцевого самоврядування . Другий: незадовільне використання коштів на етапі будівництва житла для ВПО. Це було доведено нами при виїздах до міст в різних регіонах і обстеження будівель на місці, бесід з ВПО, з представниками будівельних компаній, місцевих рад.. Ми побачили, що не вирішено питання контролю, щоб з ВПО, який цими грошима практично не розпоряджається, забудовники не вимагали б зайвих грошей під різними приводами. Нами була укладена Дорожня карта для виправлення недоліків і розвитку питання, вона була подана до Кабінету Міністрів, Міністерства реінтеграції, Міністерства регіонального розвитку, Верховної Ради України.. Моніторинг не провели, бо почалася гаряча фаза війни. Вважаємо питання відкритим, проблему нерозв’язаною і атакою, що їй треба приділяти ще більшу увагу. Звісно, ситуація в Україні у 2022 році різко ускладнилася. З’явилися нові біженці, нові внутрішньо переміщенні особи, питання житла, скоріше, прихистку, треба теж вирішувати, при чому терміново, бо це 7 млн біженців, дуже рухливих, з них в Україні перебувають як ВПО понад 4 млн осіб, що перевищує чисельність ВПО -2014 року. Це зовсім інший зріз проблем. Третій сектор і держава мають напрацювати різні підходи до 2 когорт ВПО, бо потреби їх різні, незважаючи на їх спільний знаменник – відсутність житла. Це наші завдання на 2023 рік.
2022 р.
У 2022 р. ми працювали на деокупованих територіях з соціально вразливими групами людей, які постраждали від знищення або пошкодження їхнього житла. Ця робота була підтримана Українським Жіночим Фондом,. Проєкт і грант були невеликими – з 20.06 по 20.09.2022 р., але робота на волонтерських засадах проводиться постійно, включаючи 2023 рік, бо проблем у людей багато.
Проєкт “Інформаційно-документальна допомога пенсіонеркам Бородянської ОТГ по відновленню їх зруйнованого та пошкодженого житла» виконувався на території Бородянської ОТГ. Виконавці виїжджали до найбільш зруйнованих сіл, відвідували самітних жителів похилого віку (а це в основному жінки), звертали увагу на ступінь руйнувань, констатували або підтверджували думку власників житла, що в Актах комісійного обстеженні і детального обстеження пошкоджених будівель є розбіжності в бік зменшенні ступеню руйнацій. Незгодні з допущеними розбіжностями жителі написали з нашою допомогою заяви на перегляд актів, уточнення даних. Акти були переглянуті. Т
Великою проблемою виявилися неоформлені документи на спадщину, що унеможливлювало подання заяви на компенсацію, яка не призначається у випадку відсутності реєстрації в спеціальному Реєстрі знищеного і пошкодженого житла. Найбільше часу ми приділили безпомилковому оформленню документів на реєстрацію , що підтверджують право власності на житло. Для багатьох процес збору таких документів – довгий шлях з діями у певному порядку, що називається алгоритмом дій. Ми прописали такі алгоритми для 9 типовіших ситуацій. Але у кожного були свої нюанси, тому кожна консультаціям була персональною. Найбільший алгоритм склав 33 кроки до моменту внесення запису в реєстр на компенсацію.
Наступною проблемою була зафіксована нестача будівельних матеріалів для ремонту житла. Ми записали, що кому треба, і передави списки потреб на ремонт до селищної ради для врахування в розподілі матеріалів.
Моніторинг виконання пропозицій доводить, що частина завдань виконана. Але в Бучанському районі 12 ОТГ, інші також чекають на допомогу.
У 2023 році плануємо виїзди на місця, вже у посиленому варіанті – з юристом, з підключенням Гарячої лінії і можливістю надати консультації по телефону.
Питання ВПО першої хвилі (2014 рік) також внесено до наших планів,.
Будемо нарощувати потенціал – число юристів, правозахисників, сприяти постійній роботі машини, візьмемось за розроблення дорожніх карт для району – це наші пріоритети у 2023 році.
У 2022 році після повернення на мі


This entry was posted by Заливна Лариса on Березень 14, 2023 at 2:11 am, and is filed under Новини, Річні звіти. Follow any responses to this post through RSS 2.0. Коментарі та пінги заборонені. |
Коментарі заборонені.
Останні коментарі