28 вересня 2019 р. у Харкові відбувся Круглий стіл з обговорення  і напрацювань пропозицій з питання:

КОМПЕНСАЦИЯ ЗА ЖИЛЬЕ, ПОВРЕЖДЕННОЕ ИЛИ РАЗРУШЕННОЕ ВСЛЕДСТВИЕ ВООРУЖЕННОГО КОНФЛИКТА НА ВОСТОКЕ УКРАИНЫ: правовые, гуманитарные, социально-экономические и другие аспекты вопроса.

Круглий стіл був організований Норвезькою Радою біженців  (НРБ). В роботі його пощастило взяти участь і членкиням Технічної Робочої Групи НРБ, представницям ЛОО “Чайка” – Ларисі Заливній та Аллі Ковальовій, які підготували презентацію… не по оголошеній темі.

Справа в тому, що в Україні проводиться робота і частково вже сформовано законодавство щодо компенсації за ЗРУЙНОВАНЕ та ПОШКОДЖЕНЕ в результаті воєнних дій майно. І це правильно.
Але набагато більше постаждало людей від того, що вони не можуть жити у своєму власному житлі, тому що воно, хоча і не пошкоджене чи не зруйноване, але недоступне для користування, оскільки перебуває на окупованій території. І люди, внутрішньо переміщені особи, страждають без житла точно так, як і ті, у кого житло зруйноване або пошкоджене.
Протягом п’яти років проблема житла для ВПО державою практично не вирішується. Є невеликі зрушення, є вже щасливі новосели. Але це так мало порівняно з великою кількістью ВПО.

Так, статистика втрат така:  Зруйновано обо пошкоджено 50 тисяч житлових будинків, сума понад 463,6 мільйонів доларів США. Середня вартість відновлення або компенсації за 1 житло 9272 дол

Але ВПО набагато більше, понад 1млн 400 тисяч, і їм треба десь постійно жити за принципом “достатнього житла”. Про потреби, можливості, платоспроможність та інші сторони проблеми компенсації за житло, яке залишилось на оркупованій території умовно цілим, було розказано на цьому Круглому столі. Матеріал викликав інтерес присутніх, він оприлюднюється Норвезькою Радою біженців. Ми даємло його у тому форматі презентації, в якому він був викладений на заході в Харкові.

До питання компенсації ЧИТАЙТЕ ДЕТАЛЬНІШЕ