Прес-анонс

Бюджетне сканування: чи доходять кошти на житло

до внутрішньо переміщених осіб

 

15 березня 2021 р. відбудеться прес-конференція «Прозорість житла для внутрішньо переміщених осіб» у приміщенні «Укрінформ» за адресою: Київ, пр. Б. Хмельницького, 8/16, зала №1, час проведення з 14.00 до 15.00 год.

Виконавцями проєкту буде оприлюднено результати  моніторингу бюджетного процесу органів виконавчої влади різних рівнів та органів місцевого самоврядування у напрямку забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб  у 4 регіонах України.

Буде представлено результати аналізу бюджетних витрат як щодо їх відповідності потребам внутрішньо переміщених осіб у житлі, так і щодо формування житлової політики стосовно зазначеного контингенту громадян на прикладі Луганської, Одеської, Львівської, Сумської,  Київської областей і м. Києва. Сканування бюджетів – новий інструмент, який сприяє посиленню прозорості використання коштів держави і громад, реалізації певних потреб громадян і посиленню їх впливу на прийняття більш відповідних інтересам суспільства владних рішень. Питання, яке часто задається внутрішньо переміщеними особами: скільки коштів виділяється на створення житла для них і як ефективно вони витрачаються, – назріло на часі. Отримані результати дають відповіді на питання: що треба змінити на місцевому, регіональному,  центральному рівнях, а також з боку самих внутрішньо переміщених осіб, щоб розв’язати їх житлову проблему.
Робота виконана колективом експертів і аналітиків під керівництвом ЛОО «Чайка». До напрацювань залучались громадські діячі та експерти з задіяних регіонів України
Спікери: Заливна Л.М. – менеджер проєкту, Ковальова А.Д., Бобиренко В.А., Вірьовкіна Л.В. – експерти з питань бюджетного сканування.
Проект «Посилення прозорості житла для внутрішньо переміщених осіб» здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.