Оскільки у сучасній громадській діяльності всюди доводиться подавати своє резюме, то оприлюднюю його тут, на сайті . На фото – зустріч випускників ДонМІ 1966 р.  у 1971 р. Ми біля Alma mater, Донецьк. Зліва направо: Віктор Кучма, Лариса Кирієнко, Валентин Лавріненко, я, Едуард Іванченко, Микола Березовський. Серед колег і людей у потребі пройшло усе життя.

РЕЗЮМЕ

                                 Заливна Лариса Миколаївна

 Статус і контакти:

Внутрішньо переміщена особа  з м. Луганська до м. Києва, 2014 р.

Місце проживання: м. Київ,

Контакти: Тел. 066 766 99 31

Ел. пошта: lgsaegull@gmail.com

сайт          http://chaika.org.ua
ФБ            https://www.facebook.com/lugansk.chaika/

Дата народження 26.01.1943 р., м. Донецьк, громадянка України

Освіта: вищаДонецький медичний інститут, 1960-1966 рр., спеціальність – лікар-лікувальник, з 1980 – організатор охорони здоров’я.

Заочна аспірантура 1974 -1978 при Донецькому медичному і Київському медичному інститутах. Захист дисертації у 1979 р. Кандидат медичних наук, доцент.

Робота:

1998 р. і в подальшому  –   керівник соціальних проектів,  громадська діяльність

1980 – 1998 – викладач Луганського медичного університету, доцент кафедри     соціальної медицини та організації охорони здоров’я, факультет  удосконалення лікарів

1966 – 1980 – цеховий лікар медико-санітарної частини шахт «Панфіловська» і   “Жовтнева» м. Донецька, завідувачка терапевтичним відділенням Донецької міської лікарні №21

Громадська діяльність:

1971 – 1977 – депутат Донецької міської ради, Донецької обласної ради 3-х с кликань

1978 – 1980 – член президії Обласної профспілки медичних працівників Федерації профспілок Донецької області

З 1986 року – участь у демократичному русі (Демплатформа), громадянська просвіта.

Протягом 1995 – 2002 років –  правова, гуманітарна, інформаційна підтримка учасників акцій протесту шахтарів Луганщини проти порушень трудового законодавства, Конституції України.

У 2000 року – співзасновниця Луганської обласної громадської правозахисної жіночої організації «Чайка», з 2002 р. голова правління. https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch

ЄДРПОУ 25638569

Громадська діяльність у напрямках: захист прав людини, громадянська просвіта, сприяння розвитку громадянського суспільства, управління проектами, громадська експертиза, розвиток демократії участі. З 2014 р. додався напрямок: захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні (ВПО).

Проведена робота:

  • Забезпечено надання правової допомоги понад 10 тисячам громадян
  • Організовано прийняття спільного документу Мінпраці (минула назва МСП) , ФПУ, ДПА про нарахування пенсії працівникам шкідливих, небезпечних умов роботи, відомості про зарплату яких в 90-ті роки не збереглися не за їх вини (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/919-2006-п/ed20060705#n11 )
  • Змінено практику надання судових наказів стосовно сфери житлово-комунальних послуг, зібрано і подано матеріали до прийняття Постанови ВССУ №23 від 14 грудня 2011 р. https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0014740-11
  • Авторка і співавторка 20 видань  посібників, збірників, брошур, буклетів щодо захисту прав людини (список додається)
  • Проведено понад 200 публічних заходів, тренінгів для громадян (у звітах)
  • Сприяння заснуванню на Луганщині ще 10 громадських організацій, створенню соціальної мережі «Правова Луганщина» (попередній сайт ЛОО «Чайка», кеш)
  • Реалізація Ініціативи ПВУ: регіональний координатор Ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд», Луганська область (2011 – 2014, (попередній сайт ЛОО «Чайка», кеш)

2014 р. Переміщення до м. Києва у зв’язку з війною на Сході України.

  • Інституційно перебудовано ЛОО «Чайка», розроблено нову стратегію
  • Засновано нову ГО «Правозахисна організація жінок-переселенок «Воля до життя» код ЄДРПОУ 39680000
  • 2014 р. Ініціаторка створення і учасниця коаліції громадських організацій переселенців у Києві «Соборна Україна» (2015, http://chaika.org.ua/category/koalitsiya-soborna-ukraina/).
  • Розробка і реалізація 3 проектів: 1) 2015, «Станьмо сильнішими!» (інституційне зміцнення ЛОО» Чайка»), 2) 2016, «ВПО у Києві – від проблеми до ресурсу місцевих громад» (Отримувач гранту – організація «Воля до життя») 3) 2017, «Інтеграція ВПО: житло, робота, сильна громада, село майбутнього», виконавець – ЛОО «Чайка».
  • Сприяння утворенню обслуговуючого кооперативу внутрішньо переміщених осіб «Слобідська левада» у Київській області для вирішення житлового питання, 2017 р.
  • Член Робочої групи з підготовки проекту Резолюції Парламентських слухань, присвячених проблемам ВПО (Постанова Кабінету Міністрів України №1074 від 31 березня 2016 р. http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1074-19/ 2016 р.)
  • Член Технічної робочої групи з питань житла, землі і майна (HLP) Shelter Cluster Ukraine (з 2016 р.)
  • Член Робочої групи-2 «Свобода, юстиція, права людини» Української сторони Платформи Громадянського суспільства Україна-ЄС (з 2017)
  • Голова Комітету соціального захисту вимушених переселенців Громадської ради при Київській обласній державній адміністрації (з 2017 р.)
  • Учасниця трьох Комітетських слухань у Верховній Раді, авторка поданих пропозицій щодо реалізації прав ВПО (2019 р.)

Відповідність вимогам конкурсів

  • Наявність успішної громадської організації ЛОО «Чайка» (http://chaika.org.ua
  • Наявність досвіду виконання проектів, пов’язаних з захистом прав людини, з роботою з владою, моніторингом, розвитком демократії участі, протидією корупції, зміцненням громадського сектору, і т.п. org.ua/експертні-висновки-експертні-пропоз/#more-604
  • Наявність колективу спеціалістів, згуртованого до внесення і реалізації творчих ініціатив, що дозволило на конкурсі інноваційних підходів та креативних ідей, які допоможуть вирішити конфлікти в українському суспільстві вийти у фінал
  • Отримана освіта доповнена подальшим навчанням, і унікальною практикою у сферах захисту прав людини, формування громадянського суспільства, формування відповідальності влади:
  • Зокрема, пройшла підготовку по темах: захист прав людини (національні та міжнародні механізми захисту); аналіз політики; антикорупційний аналіз, протидія корупції;  системний аналіз; організаційний розвиток; стратегічне планування; організація роботі зі ЗМІ; ведення кампаній: інформаційних, лобіювання; фінансовий менеджмент ОГС; форми місцевої демократії; ІТ- технології; методика соціологічних досліджень та аналіз результатів; управління проектами; робота з органами місцевого самоврядування, громадський радник.

Місця проходження курсів навчань, тренінгів, семінарів, інших форм навчання: Київ, Донецьк, Львів, Полтава, Херсон, Харків, Миколаїв, Луганськ, Сєвєродонецьк, Одеса, Дніпропетровськ, Перечин (Закарпаття), Варшава.

  • Міжнародна відзнака за моральне, духовне та етичне лідерство в ході діяльності у сфері розвитку громадянського суспільства, розвитку незалежного профспілкового руху (http://justice.ucu.edu.ua/uk/#winners_ukr
  • Участь в якості члена робочих груп у міжнародних проектах, що виконуються в Україні: NRC, UA_EC,
  • Участь у складанні звіту Універсального Періодичного Огляду (УПО) https://helsinki.org.ua/articles/pravozahysnyky-napravyly-alternatyvnu-dopovid-u-ramkah-pidhotovky-do-universalnoho-periodychnoho-ohlyadu-oon/
  • Членство у всеукраїнській громадській спілці «Сильніші разом», у складі якої проводиться аналіз діяльності МінТОТ. Керівництву подані інформаційно-аналітичні записки, розроблено та подано проект проведення моніторингу діяльності МінТОТ щодо дотримання прав та реалізації інтересів ВПО, передусім, у районах зосередження ВПО (у т. з. «східному регіоні, та у Київському регіоні – разом 7 адміністративних одиниць).
  • Досвід укладання аналізу соціальних процесів, консультанта проектів низки громадських організацій :
  • Асоціація найманих працівників і власників – зміна Урядової політики щодо обчислення стажу учасників страйків (скасування листа Міністерства праці та соціальної політики від 20.02.1998 р. про виключення пільгового стажу учасників страйку, не визнаних у судовому порядку незаконними)
  • Кампанія лобіювання прийняття Постанови КМУ від 05.07.206 р. №919 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/919-2006-п/ed20060705#n11
  • Коаліція «Громадяни за прозорість дій влади” – тривала громадська акція за економічну обґрунтованість тарифів на житлово-комунальні послуги «Громадянська комунальна оборона», 2006 – 2014.
  • На рівні ЛОО «Чайка» – співпраця з Управлінням ЖКГ Луганського міськвиконкому  щодо виконання ним Програми «Власна домівка», 2013-2914.
  • Співпраця з проектною групою МінТОТ з розробки Стратегії інтеграції ВПО в Україні, 2016-2017 р.zakonrada.gov.ua/laws/show/909-2017-р
  • Досвід у проведенні опитувань, інтерв’ю, фокус-груп, контент-аналізу, обробки, узагальнення та візуалізації зібраних даних. Частина матеріалів викладена на сайті ЛОО «Чайка» (http://chaika.org.ua).
  • Досвід роботи в громадському контролі: участь в роботі громадських та депутатських контрольних груп з перевірок діяльності Луганської обласної державної адміністрації щодо приватизації державного майна (1997, доповідь), Краснодонської ДХК (державної холдингової компанії) у сфері дотримання законодавства та інтересів працівників трудових колективів в ході корпоратизації, акціонування, приватизації вугільних шахт (1998, аналітичні матеріли передані до Верховної Ради України)
  • Пройшла курс підготовки на громадського радника, 2019 р., МФВ.

 Персональні відомості:

  • Народилась, проживала, працювала у м. Донецьку.
  • У 2008 р. переїхала до Луганську у зв’язку з обранням по конкурсу на науково-викладацьку роботу до Луганського державного медичного інституту.
  • Проживала, працювала у м. Луганськ до 2014 р.
  • У 2014 р. виїхала з Луганську у зв’язку з веденням у ньому бойових дій.
  • Проживає як ВПО у м. Києві, проводить активно громадську діяльність  у сфері захисту прав та інтересів переселенців, їх інтеграції.

Сімейний стан. Вдова. Самітна.

Навички: упевнений користувач комп’ютером:  програми WORD, Excel, PowerPoint,   GOOGLE.

Читання ділової документації англійською і німецькою мовами.

Професійний тренер, модератор, фасилітатор. Науковець, аналітик суспільних процесів.