Проект

 Платформа внутрішньо переміщених осіб 

 до виборчих кампаній 2019-2020 років.

 Вільні вибори, прозорий підрахунок – так!
 Реваншу — ні!

Ця Платформа призначена для того, щоби здійснити успішні стратегію  і тактику стосовно парламентських і місцевих виборів в Україні у 2019 — 2020 роках задля реалізації нагальних потреб, прав, інтересів внутрішньо переміщених осіб через механізми виборів влади  і наступного впливу на владу, контролю її передвиборчих зобов’язань.

 

Маємо надію, що учасники передвиборчих перегонів усвідомлять важливість голосу на виборах  1,5 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які набули тісні зв’язки повсюди в Україні і мають вплив на 4 млн інших виборців – свого референтного оточення, передусім, членів роз’єднаних родин,  друзів і однодумців з виробничого та соціального середовища. Тобто, врахування інтересів ВПО дає перевагу в голосах на виборах до 5-6 % тих, що проголосували.

 

 

  1. Ситуація, що склалася в Україні щодо ВПО:

 

Війна триває, прогнозовано більше даних за затяжний її варіант, майбутнє невизначене.

 

Повернення неможливе для більше, ніж 50% ВПО, яких в Україні на обліку перебуває близько 1,5млн, за підрахунками спеціалізованих міжнародних структур по біженцям –  не більше 1 млн.

 

Після первісного розпорошення  ВПО по Україні їх концентрація на даний час наростає у великий містах, найбільше у Києві і передмістях або у містах-супутниках  – до 10 – 5 % щорічно.  ВПО  складають до 4% виборців,  у великих містах  – близько 5% від виборців. Доля виборців  ВПО явно перевищуватиме статистичну похибку.

 

Є низка проблем, які є ключовими  для ВПО і які ВПО доручають вирішити представницьким органам влади – народним депутатам, депутатам місцевих рад,

ВПО будуть підтримувати ту силу і тих кандидатів, які приймуть на себе зобов’язання діяти на користь інтересам ВПО і ділового, першочергового вирішення проблем вимушено внутрішньо переміщених осіб .

 

  1. Проблеми, які є для ВПО найболючішими і яким влада повинна надати пріоритет в їх вирішенні:

 

1) Повернення протягом найближчого місяця громадянам, які стали вимушено внутрішньо переміщеними особами (ВПО) конституційного права бути членом територіальних громад в місцях їх нового проживання та брати участь у місцевих виборах. Таких незаконно позбавлених громадянських прав ВПО в Україні – 4 % виборців, у великих містах — до 5% виборців, у деяких містах Донбасу, підконтрольних ЗСУ, – перевищують кількість місцевих жителів.

 

2) Негайне вирішення питання житла для ВПО: зобов’язати місцеві та обласні адміністрації розробити цільові програми забезпечення ВПО житлом з використанням всіх можливих способів. Ці способи успішно застосовані в інших країнах або вже працюють в умовах України. Строк виконання завдання на 90% – до 2024 року.

 

3) Визначення розмірів компенсацій з боку держави за втрачене /залишене на окупованих територіях житло і виплатити його протягом 2019-2020 років, починаючи з соціально незахищених категорій громадян. До вичерпного переліку категорій громадян, укладеного в МінТОТ, внести також самотніх ВПО похилого віку, до якого  згідно визначенням ООН належать громадяни віком від 70 років і більше.

 

4) Завершення війни безальтернативною перемогою України, виведення Донбасу з хаосу; наведення економічного, соціального, адміністративного порядку; усунення від влади колабораціоністів, зрадників, членів партії регіонів всіх щаблів та її дериватів; відторгнення партії регіонів від тих ресурсів (матеріальних, фінансових, комунікаційних, людських), яку вона незаконно використовувала для наповнення свого бюджету; повна люстрація і ротація всіх силовиків: МВС, прокуратури, СБУ, прикордонних служб та митниць, зміцнення силових структур воїнами АТО/ООС, які демобілізуються, мотивувати і фахово готувати їх до роботи в силових структурах.

ВПО, учасники АТО за перемогу у цій війні, а не за той мир, який стане джерелом стратегічних поразок у майбутньому і нових переділів і знову — війни. Агресор має понести покарання. Колабораціоністи і зрадники мають бути покараними. Всі підозрювані при поверненні окупованих територій мають пройти люстрацію.

На звільнених територіях від влади мають бути відсторонені поголовно всі керівники органів місцевого самоврядування, які здійснювали управління на окупованих територіях. При звільненні територій від окупації вводити військово-цивільні адміністрації на строк до 4 років з обов’язковою ротацією керівних кадрів через 2 роки.

 

5) Максимальне сприяння внутрішньо перемішеним особам у подоланні наростаючого ментального розриву між ВПО, між жителями українських територій, не зачеплених безпосередньо війною, з одного боку, і тими  жителями , які залишились на окупованих та анексованих територіях, з іншого боку.  Мобілізувати політологів та спеціалістів з комунікацій на  систематизацію пропаганди незалежності України і контрпропаганду проросійського наступу реакційних сил в інформаційному просторі. Залучення до цього напрямку засобів кіно, ТБ, інтернет. Надавати сприяння ВПО у спілкуванні з їх рідними, адже 64% сімей розлучені війною, а деінде люди стали ідейними ворогами, і це стає сильнішим за узи спорідненості.

 

6) Відновлення соціального забезпечення з боку України для жителів окупованих територій. Для цього передусім розробити з залученням міжнародних гуманітарних структур, зокрема, Червоного Хреста,  систему забезпечення пенсійними виплатами тих нетранспортабельних і немобільних пенсіонерів, які залишились на окупованих територіях і не можуть виїжджати на підконтрольну територію . На лініях розмежування в певних місцях створити і забезпечити  роботу мобільних відділень банків по виплатах пенсій таким громадянам. Вирішити питання з доставкою пенсій нетранспортабельним пенсіонерам та інвалідам на окуповані території за допомогою міжнародних місій.

 

  • Союзники, з ким ВПО йдуть разом на вибори:

 

Громадянське суспільство:

 

Спільнота ВПО звертається до всіх інститутів громадянського суспільства з закликом підтримати боротьбу  проти бездіяльності, ментальної відсталості,  некомпетентності  певної частини влади у вирішенні питань, пов’язаних з війною та процесами переселення  громадян вглиб України.

 

ВПО підкреслюють, що в їхньому ставленні до держави і влади вони спираються на чесноти і принципи, які завжди виводили Україну на орієнтири свободи, незалежності, функціювання держави не як апарату примусу,  а як суспільно-політичного механізму забезпечення загального блага громадян – основної цілі і сутності сучасної демократичної держави

 

Принципи, на яких формується ставлення ВПО до держави, влади, громадян: вірності Україні, патріотизму, самовіддачі в нових громадах, працелюбності, доброзичливості, взаємопідтримки, відкритості, згуртованості, шанобливого ставлення до місцевих традицій, до історії краю,  підтримки армії і всіх захисників України, починаючи з добровольчих батальйонів, що всі разом вкрили себе безсмертною славою.

 

Молоде покоління і учасники АТО/ООС:

 

ВПО звертаються до молоді, до молодих представників, які йдуть у владу, з такими словами:

За молоддю — майбутнє. Не можна розгубити себе на непростих  шляхах життя. Закликаємо завжди спиратися на моральні принципи, і життя молодої людини збудеться у найкращому його призначенні. Важливо пам’ятати  про слабких чи про тих, хто не з власної волі потрапив у скруту, як поранені учасники бойових дій АТО /ООС або ВПО. Життя цих людей зруйновано. Житло, робота, спокій, здоров’я, безпека — це те, без чого вони раптом залишися. Вони заново починають будувати своє життя, хоча багато з них у немолодому віці, або у стані поранення, інвалідності, без здоров’я. Люди покладаються на доброту, солідарність,  “договір поколінь”  у поверненні постраждалих у війні людей до нормального життя.

 

Депутати всіх рівнів:

 

Історія доводить, що у гірку хвилину чи у складний період історії депутати забувають про розбіжності між політичними уподобаннями, які вони представляють, і приймають у ситуації загрози національним інтересам єдино правильне рішення, яке стає поворотним в історії.  Приклади Верховної Ради: Акт незалежності України, історичний Референдум Першого Грудня, рішення в лютому 2014 року.

Україна зараз в небезпеці: зовнішня агресія доповнюється внутрішньою контрреволюцією. Разом це веде Державу у прірву. Події в Криму і на  Донбасі доводять, що чужі зайди йдуть грабувати всіх і витісняють навіть компрадорську місцеву еліту з бізнесу, з влади, яка пішла шляхом зрадництва національних інтересів, угодницького обслуговування чужих інтересів і проектів.  Цього не можна допустити в масштабах всієї Україні.

Зміцніть Україну своїм патріотизмом, своєю підтримкою держави, людей, у тому числі тих, кого війна зігнала з місць. Підтримайте вимушено переміщених осіб своїм прикладом: по становищу ВПО увесь світ оцінює Україну як державу, депутатів як надійних чи ненадійних партнерів, бізнес як соціально відповідальний, владу як ефективну.

 

Міжнародні інституції в Україні, міжнародна спільнота:

 

ВПО з повагою ставляться до всіх, хто подав руку допомоги ВПО, Україні.

Світове співтовариство знає, що ми докладаємо великих зусиль, щоб вирішити свої проблеми, щоб стати гідними членами світового співтовариства. Всім світом ми разом з вами вибудовували повагу до прав людини, повну кращих духовних устремлінь і толерантності між народами. Україна перебуває в цей час на передньому краю боротьби за європейську цивілізацію, яка стала домінуючою у всіх розвинутих країнах, незважаючи на географічну приналежність  до певної частини світу. Україна захищає зараз увесь світ від загарбництва як багатовікової політики північної сусідки, де вихолощено багато чеснот.

Відомо, що ВПО належать до найбільш свідомої частини Українського народу в  плані досягнення глобальної безпеки.

Виходячи з такої констатації фактів, ВПО виражають:

свою волю – підтримку входження України до НАТО і заклик до політиків щодо цього;

своє побажання –  заклик до міжнародних організацій і установ знайти такі форми співпраці з Урядом, щоб  стала можливою пряма допомога об’єднанням ВПО у вирішенні житлового питання  та інших нагальних питань захисту прав людини ВПО.  Форми для такої співпраці і домовленості з урядом можна досягти.

  1. IV. Дії ВПО щодо виборів:
  2. Максимально взяти участь у виборчій кампанії:
  • висуватися самим у владу парламентські і місцеві вибори, йти на вибори як кандидати, члени виборчих комісій, спостерігачі, кореспонденти, агітатори і т.д.;
  • не піддаватися популістським гаслам швидких пустих обіцянок і результатів, а вимагати гарантій проведення змін на реалізацію формули Української держави «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава» (стаття 1 Конституції України) у вигляді конкретних дій та заходів реформувапння в Україні;
  • вимагати реформаторів на ключових посадах в КМУ, їх радників, люстрації всіх кадрів на всі посади в Кабінеті Міністрів, в Міністерствах та інших вищих державних установах.

 

  1. Підтримати на виборах тих кандидатів, хто гарантує виконання цієї передвиборної платформи ВПО. Надія на те, що позбавлення ВПО права виборів на місцевому рівні не дасть почути всім виборцям їх голос, — примарна. Їх голос почують і підтримають всі виборці, тому що ця Платформа орієнтована на благо всієї держави, а вірність Україні ВПО доказали своїм зламаним життям.

 

  1. Привести на найвищі державні посади в країні державників – патріотів, компетентних і відповідальних громадян, а до Верховної Ради – не менше 226 депутатів, які будуть мати державницьке мислення, просувати Україну вперед, а не тягнути її назад.

ВПО проголошують створення інституції (поки штабу)  “Передвиборна платформа ВПО”, з завданням розгорнути структури у всіх областях, працювати спільно з Комітетом Виборців України.

 

                                                                                                                                                  Додаток:

Першочергові завдання штабу «Передвиборча платформа ВПО»:

 

  • Реалізувати план дій на вибори:
  • Провести нараду-семінар
  • Гасло “Вільні вибори, прозорий підрахунок- так, реваншу – ні!”
  • Готувати свої списки кандидатів
  • Просити донорів підтримати нашу структуру “Реформи задля процвітання нації”
  • Підіймати на зустрічах з виборцями першочергові проблеми
  • Надати і поширити свою оцінку діяльності керівництва МінТОТ стосовно розв’язання проблем ВПО і учасників АТО / ООС
  • Зобов’язати МінТОТ у повній мірі виконувати свої функції щодо вирішення проблем ВПО і МінТОТ або визначити ключове міністерство для вирішення проблем ВПО і учасників АТО/ООС /
  • Зробити дієвою нашу зброю, яка складається з інформації та інформування, аналізу, реальних вимог ключових рішень, реалізації планів їх виконання, невпинного просування вперед степ-бай -степ
  • Вирішити питання про громадський контрольний орган ВПО над діями влади, над прозорим веденням виборчої кампанії
  • У ЗМІ провести інформаційну кампанію: Час лідерів змін, ми всі – провідники змін.