17 липня 2020 р. у Києві у конференц-залі  KRAFT88 відбувся вступний семінар-тренінг  «Бюджетний сканер житла для ВПО» в рамках проекту “Прозорість житла для ВПО, який підтримано Фондом сприяння демократії   Постольства США в Україні.

 

Проект має на меті прискорити вирішення житлового питання ВПО через підвищення ефективності і прозорості витрат коштів, які виділяються з бюджету на створення житла для ВПО.  У виконанні задіяні члени чотирьох громадських організацій. Зазначений семінар-тренінг дав змогу долучити до реалізації проекту волонтерів ще з шести організацій.
Як свідчать відгуки, тема прозорості використання коштів на потреби ВПО зацікавила багатьох ВПО, і для участі в семінарі були запрошені громадські активісти, найбільш вмотивовані і  найбільш підготовлені для подальшого запровадження громадського моніторингу проходження коштів по ланцюжку бюджетів  від державного до місцевих.
Нові знання по пошуку і оцінці інформації про суми коштів, що розподіляються і проходять через бюджети різних рівнів і відомств, установ, організацій,  отримали 16 представників 12 організацій з 6 міст: Сєвєродонецька, Рубіжного, Одеси, Тернополя, Києва, Ірпіня.
Учасники не тільки ознайомилися з принципами трансферту коштів, призначених для вирішення проблем ВПО  Україні, але й виконали ряд практичних завдань по пошуку інформації про переміщення коштів від бюджету до бюджету, узнали, як працювати з отриманими даними, як проводити  моніторинг правильності витрат.
Учасники взяти активу участь у  плануванні наступних кроків реалізації проекту: визначили разом склад фокус-груп для цілей дослідження по темі проекту, ознайомилися з методикою проведення інформаційної кампанії «Бюджетний пиріг», отримали завдання стосовно проведення роботи в рамках проекту у себе на місцях щодо визначення об’єктів перевірки методом бюджетного сканування у своїх областях.
Пов’язане питання «звідки брати гроші» на житло для ВПО було обговорено при розгляді концепції і тексту законопроекту  «Про викуп житлової нерухомості ВПО»,  у створенні якого взяли активну участь члени ЛОО «Чайка».
Захід провели тренери: Малиняк Б.С., канд. економічних наук, фахівець з питань сканування бюджету (м. Тернопіль), Бікла О.В, канд істор.наук, соціолог ( м. Київ), Ковальова А.Д., канд.істор. наук, авторка проекту ( м. Київ) та ін.

На додаток до отриманих роздаткових матеріалів, учасники будуть забезпечені  допоміжними методичними матеріалами для виконання завдань в своїх містах.

 

“Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.”