Інтеграція ВПО: житло, робота, сильна громада, село майбутнього
Організація “Чайка” приступила до виконання Проекту, назва якого наведена в заголовку і який передбачає напрацювання механізмів набуття житла переселенцями шляхом отримання землі і будівництва житла у сільській місцевості.
Завдання проекту – напрацювати механізми вирішення житлової проблеми переселенців.
А саме, пройти всі необхідні для ВПО процедури, щоб забезпечити розробку технічного проекту будівництва житла у конкретному селі для конкретних 50 сімей з числа соціально малозахищених.
Проект включає відпрацювання таких кроків: а) укладання списку сімей із зазначенням їх потреб і можливостей принести користь приймаючій громаді; б) пошуки відповідних місць поселення, де є вільні землі і можна отримати площу під будівництво; в) проведення переговорів з громадою і місцевою владою, погодження з обласною владою; г) проведення спільних заходів ВПО і членів громади по узгодженню спільних планів розвитку села, як-то : засідань робочих груп, сільських сходів, круглого столу, презентацій. громадських слухань; д) пошуки джерел фінансування, інвесторів, для здійснення спільних планів; е) прийняття перших офіційних рішень: сесії сільської ради, районної ради, можливо – обласної влади щодо виділення землі, землевпорядних робіт, затвердження плану забудови, включаючи житлові будинки і об’єкти соціальної інфраструктури. Призначення будівель – для ВПО і частково для місцевих жителів.
Сам процес розробки технічного проекту і його затвердження до завдань даного проекту не входить. Для нас в ньому важливий старт: відпрацювання механізмів пошуку землі; способів формування групи ВПО як юридичного суб’єкта, спроможного у подальшому вести свою діяльність самостійно; опрацювання методів узгодження інтересів ВПО та громади, налагодження діалогу; формування принципів спільного планування майбутнього – яким ми хочемо бачити село в результаті здійснення спільних проектів; формування принципів підбору партнерів, інвесторів, підходу до пошуків джерел фінансування самого будівництва, також активізації ВПО щодо несення власних витрат на реалізацію своїх планів (грошових, власною участю у роботах і т.п.)
В ході робіт першого місяця (а проект триває з 20 березня по 20 вересня 2017 р.) робоча група ВПО концептуально вже визначилася, що в поселення може входити житло різного типу:
соціальне – багатоквартирний малоповерховий будинок на спільній ділянці під будинок, без ведення присадибного господарства;
відомчий гуртожиток виробництва, якщо таке за бажанням громади і за наявності умов буде створюватися у вибраному селі;
блокгауз – одноповерховий великий будинок на 4 хазяїна з присадибними ділянками;
пентгауз – кілька поєднаних спільними боковими стінами квартир з окремими виходами на своє невеличке подвір’я;
котеджні будинки на власній садибі;
об’єкти соціального або виробничого призначення, зокрема, навіть приміщення громадського центру. Зауважимо, що такі об’єкти виправдовують себе у більших поселеннях, починаючи зі 150 сімей.
Тип житла залежить від спроможності людини вкласти свою частину коштів і докладати фізичних зусиль для догляду за будинком і ділянкою землі навколо житла. Наприклад, пенсіонерам найбільше підходить соціальне житло, а сім’ям, де багато робочих рук – котедж з присадибною ділянкою і, наприклад, теплицею. У будь-якому разі, мають бути робочі місця.
Тому в проекті паралельно передбачено розв’язання завдань і відпрацювання механізмів забезпечення роботою: або у теплицях, або на підприємствах агропромислового комплексу, або розвиток якогось перспективного напрямку промисловості, соціальної інфраструктури. Це питання вирішується разом ВПО і громадою, на основі взаємного врахування спільних потреб, можливостей, місцевих природних ресурсів. Останні можуть бути різними – від переваг географічного розташування, площі земель, лісів, вод, характеру рослинності, до можливостей використання надр.
Саме таку концепцію ми відпрацьовуємо в цьому проекті на прикладі невеликої групи 50 сімей, які в результаті цього проекту як підготовчого етапу, а також подальших, розгорнутих будівельних робіт вже поза цим проектом, вже наступного року мають вселитися у своє житло. Цей пілотний проект першого етапу практичного вирішення проблеми житла ВПО підтримано Радою Європи через Офіс Ради Європи в Києві в рамках проекту “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”
Ми будемо висвітлювати всі етапи виконання цього корисного для ВПО проекту і ділитися з переселенською спільнотою, з суспільством, з іншими громадськими організаціями нашими напрацюваннями.
Координатор проекту – Лариса Заливна, тел. 066 766 99 31
Якщо номер не відповідає зразу, повторіть через деякий час або чекайте на зворотній дзвінок.
This entry was posted by Заливна Лариса on Квітень 29, 2017 at 12:47 pm, and is filed under Новини. Follow any responses to this post through RSS 2.0. Ви можете або трекбек з вашого сайту. |
Останні коментарі