Скільки роботи у напрямку інтеграції ВПО! 15 липня провели Збори представників сімей ВПО і що з того вийшло
Відбулися установчі збори кооперативу «Слобідська левада»
15 липня в орендованій аудиторії по вул. Мельникова,81/2 відбулися установчі збори Обслуговуючого кооперативу ВПО (1 етап).
Зібралися 30 осіб- ВПО, які у ЛОО «Чайка» на обліку для поселення у сільській місцевості. Не всі змогли прийти, але потім приходили в індивідуальному порядку подавати заяви на землю, Розписки щодо захисту персональних даних. До списку включені 50 сімей.
Інформацію про те, що нам обіцяють землю, сприйняли з сумнівом: деякі розмірковують, чи що вийде з цього. Деяким хочеться поселитися ще ближче (41 км до села від Києва – не так і погано, але тим, хто працює в Києві або поблизу його на постійній роботі, не хочеться від’їжджати навіть на 40 км, а хочеться поселитися ще ближче). Деякі хочуть повноцінну садибу, а не, наприклад, соціальне житло у триповерховому будинку на 21 квартиру або таунхауз.
Попередній проект, про який ми говорили 2 роки тому і який був заснований на ідеї «житло і робота в садибі» ( теплиці) – не вийшов: власники землі змінили свої плани.
То ж на зборах відбувся зацікавлений діалог. Всі вже вимучилися, ходячи по чужих квартирах. За висловлювами інших, хоч вони і орендують непогані квартири, але вже не в силах сплачувати за комунальні послуги, хочуть повернутися до нормального життя, а це можливо тільки у своєму житлі, надії на яке ще не змарніли.
Вирішили створювати обслуговуючий кооператив Це чи не єдине, що можна зробити для вирішення питань будівництва житла з усіма попередніми заходами. А їх багато: узаконити власність на землю ( це ціла історія, низка дій строком не менше ніж на півроку), дослідити, що саме можна на ній будувати, розробити проект і обрахувати його, віднайти кошти. На одне тільки оформлення документів на землю піде понад 50 тисяч грн. Ці кошти треба буде зібрати, але якщо допоможе держава, допоможуть обласний і районний бюджети – то можна буде зібрані кошти витратити на наступний етап – землевпорядні роботи, проектування і техніко-економічне обґрунтування.
Обговоривши можливості новостворюваного кооперативу, обрали оргкомітет. Доручили йому визначитися з засновниками, зі статутом.
Установчі збори засновників відбулися згодом. Головою Обслуговуючого кооперативу обрали Таутієва Валерія Георгієвича, членами правління – Перетяку Олега Павловича, Калашнікова Володимира Анатолійовича. Бухгалтер – Макуха Тамара Анатоліївна. Назва кооперативу – “Слобідська левада”. Слобідська – нагадує про вільну Слобожанщину – північну частину нашої рідної Луганської області. А левада – про сади, луки, городи, пасовиська на вільній землі біля дому.
Отже, збори звершилися тим, що ми змогли створити інституцію, яка буде займатися нашими колективними справами щодо створення житла і буде нашою колективною юридичною особою, представлятиме наші інтереси у відносинах з органами влади, місцевого самоврядування, організаціями, інвесторами, громадянами.
Далі – черга за інвесторами.
Даний захід відбувся і дана інформація надрукована в межах реалізації грант, що наданий Проектом Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні».
Погляди, викладені у цій статті, є відповідальністю Луганської обласної громадської правозахисної жіночої організації «Чайка» та не обов’язково відображають офіційну позицію Ради Європи.
This entry was posted by Заливна Лариса on Липень 15, 2017 at 7:28 pm, and is filed under Новини. Follow any responses to this post through RSS 2.0. Коментарі та пінги заборонені. |
Коментарі заборонені.
Останні коментарі