Підсумки виконання проекту “Інтеграція ВПО: житло, робота, сильна громада, село майбутнього”
Шлях ВПО. Ми стали сильнішими. Ми діємо.
Підсумки виконання нашого проекту
Проект «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб: житло, робота, сильна громада, село майбутнього» тривав з 20 березня по 20 вересня 2017 р.
Внутрішньо переміщені особи втратили своє життєве середовище:
- життєве (житло, майно, робота, власність),
- соціальне (рідні, близькі, колеги по роботі, друзі, звичні норми і правила життя мирного часу),
- психологічне – свій світ, створений самим собою світ душевного комфорту, психологічної захищеності.
За три роки проживання на нових місцях ВПО почали інтегруватися, Але не вирішено головного елемента інтеграції – житла. Для наближення перспективи реалізації права на житло ми взялися за цей проект.
Які підсумки можемо підвести?
Новий поворот нашого життя – міграція в рідній країні.
Для понад 1, 6 млн громадян України виклик часу – захистити і реалізувати свої права людини на життя, на свободу, на безпеку, на притулок, на гуманітарну допомогу, на здоров’я, на вибір місця проживання, на працю, на житло, на підтримку у скрутний час з боку держави, суспільства.
Внутрішньо переміщена особа (ВПО) – це людина, вирвана з коренем з свого життєвого середовища. Вона втратила в одну мить все: життєве середовище, соціальне і психологічне середовище, засоби до існування, свій світ, який вона створила протягом свого життя. Багато втратили своїх рідних, близьких.
Наше житло – в руїнах
Нам, людям, які втратили у війні все це, простягають руку допомоги.
Проект Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» надав нам підтримку – грант для виконання нашого проекту «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб: житло, робота, сильна громада, село майбутнього».
Що ми набули в результаті цього проекту:
Нові знання.
Ми багато узнали про себе і про те, як на новому місці відновити своє життєве середовище, повернутися до мирного життя, відновити свій душевний мир.
Ми усвідомили, що інтеграція – це, з одного боку повне входження ВПО у місцеве соціальне, ментальне середовище, у громадське, економічне, культурне життя, у нормальні побутові і трудові умови.
З іншого боку – це прийняття громадою нових людей, потенціал яких стає спільним ресурсом об’єднаної громади для подальшого спільного розвитку.
Це потенціал: мобілізуючий, інтелектуальний, інноваційний, соціальний, трудовий – все те, що може стати додатковим ресурсом зміцнення громад і соціально-економічного розвитку міст, районів, областей.
Виїзд в село у пошуках землі під житлове будівництво
Ми щедро поділилися своїми знаннями і набутим досвідом з жителями, з ВПО, з представниками громадськості, влади, різних організацій: провели зустрічі у 15 сільських і селищних громадах 5 районів, 5 презентацій проекту в районах, 3 публічних заходи (збори, семінар-нарада, круглий стіл), зробили 20 виступів у ЗМІ, загальна аудиторія – понад 150 тисяч громадян, подали напрацювання до владних структур.
- Готовність будувати нове життя у відповідь на виклик долі і активне входження у процеси інтеграції
Ми серед тих 50% ВПО, які залишаться на нових місцях проживання, і ми напрацювали план свого життя і найближчі кроки на майбутнє.
Ми знайшли землю для будівництва житла для 50 сімей ВПО
Заснували обслуговуючий кооператив ВПО «Слобідська левада» для будівництва житла
Заключили угоди з партнерським кооперативом, з благодійним фондом, отримали відповідні рішення органів влади і місцевого самоврядування
Познайомилися і подружилися з людьми, серед яких будемо жити – з громадою села, яке будемо разом робити ще кращим.
Вступили в переговори з інвесторами щодо створення нових робочих місць в 2 сільських районах, щодо соціального компоненту інвестицій як варіанту благодійної допомоги для ВПО і приймаючих їх громад.
Розробили на основі цих напрацювань і внесли пропозиції до проекту «Комплексної обласної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції до Київської області, на період до 2020 р».
Організували активну діяльність новоствореного Комітету соціального захисту вимушених переселенців в складі Громадської ради при Київській обласній державній адміністрації.
Сформували при ньому Експертну групу ВПО ( розробка проектів рішень). Створили Об’єднану раду громадських організацій ВПО «Допомога вимушено переміщеним особам в Україні» (лобіювання реалізації рішень по ВПО).
Розробили і подали до обраної сільської громади – Програму «Житло, робота, розвиток громади», до РДА – проект цільової програми інтеграції «Житло, робота, інтеграція».
Ми набули вміння і навички
Вміння використовувати механізми реалізації права ВПО на житло, якими ми ділимося з тими ВПО, які збираються оселитися і працювати в сільській місцевості
Ми дослідили механізми вирішення питання щодо побудови житла для ВПО на селі.
Ланки механізму:
- внутрішньо переміщені особи, їх об’єднання
- місцеві органи влади
- органи місцевого самоврядування,
- приймаюча громада,
- земля, її отримання і оформлення
- кошти ВПО
- благодійні фонди,
- інвестори,
- підготовка документів,
- будівництво
- адміністрування
- законодавство,
- Інститути громадянського суспільства.
Мирне життя
4. Ми систематизували і описали ці механізми для тих, хто буде йти слідом за нами
Детально – на сайті http://chaika.org.ua
Наші контакти: Луганська обласна громадська правозахисна жіноча організація «Чайка» (у Києві з 2014 р.)
Тел.066 766 99 31
Ел. пошта lgseagull@gmail.com
Ця публікація зроблена в межах реалізації гранту, що наданий Проектом Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні.”.
Погляди, викладені у ній, є відповідальністю Луганської обласної громадської правозахисної жіночої організації «Чайка» та не обов’язково відображають офіційну позицію Ради Європи.
ЛОО «ЧАЙКА»
This entry was posted by Заливна Лариса on Вересень 20, 2017 at 5:41 am, and is filed under Новини. Follow any responses to this post through RSS 2.0. Коментарі та пінги заборонені. |
Коментарі заборонені.
Останні коментарі