ЛОО «Чайка» з 2014 року працює в Києві, у Київській області та в інших областях України.

З 2022 року переймається проблемами допомоги жителям Київщини, які постраждали від широкомасштабного вторгнення військ рф в Україну.

Напрямки діяльності ЛОО «Чайка» у 2024 році:

Основні напрямки:

1.Надання юридичної, правової допомоги жителям Бучанського району, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Надано допомогу 1262 бенефіціарам (тобто, особам, які скористалися наданими послугами юристів, правозахисників), у тому числі 270 особам соціально вразливих груп з виїздом Мобільної громадської приймальні до них додому, понад 30 виїздів до 21 села.

2.Інституційний розвиток Громадського центру сприяння доступу до правосуддя для надання допомоги  (ГЦДП) – кількість співробітників – 16 осіб з 12 спеціальностей, всі проходять належну підготовку за планом: проведено  5 тренінгів і семінарів, 6засідань Експертної комісії з юридичних, правових питань, 3 презентації при заключенні угод, Меморандумів , 5 публічних зустрічей з жителями багатоквартирних будинків і 6  зустрічей з сільськими жителями.

Розроблена і подана до Бородянської селищної ради місцева ініціатива щодо забезпечення сталості роботи ГЦДП. Документи перебувають на розгляді.

3.Цифровізація інформації про послуги і в ході реєстрації постраждалих громадян в Державному реєстрі пошкодженого та знищеного майна та в міжнародному Реєстрі збитків для України підготовка колективу Мобільної громадської приймальні, стаціонарної громадської приймальні з питань цифровізації роботи з інформацією, переданням їх через застосунок «ДІЯ».

4. Надання допомоги з організаційного, інституційного  розвитку 3 партнерських організацій, з якими разом надаємо допомогу постраждалим жителям Бучанського  району.

5. Дослідження результатів роботи ЛОО «Чайка» з постраждалими жителями Бучанського району.

– Шляхом пілотного телефонного опитування було започатковано вивчення в динаміці стану правової грамотності, правової активності постраждалих жителів у Бучанському районі. Активність зафіксована на середньому рівні, але має бути для досягнення ефекту в  роботі з населенням та цілей самих постраждалих жителів вдвічі більшою.

– Були зроблені перші висновки:

1.Правова культура жителів постраждалих громад, які отримали збитки через пошкоджене або втрачене майно внаслідок агресії російської федерації проти України є невисокою, на рівні середнього балу – 2,6 з 5,0 максимально позитивних, за самооцінкою. Найбільше затребуваним напрямком консультування є напрямок «гроші», а саме методика обрахунку обсягу збитків (перелік, що підпадає під відшкодування, а що ні) та розрахування/перевірка суму для відшкодування збитків.

2.Кожен п’ятий житель постраждалих громад має загальну (хоча і не кінця усвідомлену) потребу в консультуванні, оскільки не впевнений в своєму праві на відшкодування збитків.

3.Однозначно мають потребу  в консультаціях в спеціалізованому центрі або на виїзді Мобільної громадської приймальні – більше половини опитаних представників соціально вразливих груп.

-Подібне опитування буде проведено у 2025 році в динаміці.

6. Одночасно було визначено, наскільки жителі задоволені наданою допомогою.

Задоволено результатом наданих послуг 95% .

З точки зору кінцевого результату, заради якого ми всі працюємо, відповіді бенефіціарів виглядять так: у 33% прийнято заяви на вирішення питання відшкодування збитків і компенсації  прийняті , 11 % компенсація вже призначена.4% вже отримали виплати.

По ходу виконання проєкту ми визначилися з тим, як оцінювати надану юристами допомогу. Дійшли тієї думки, що оцінюємо проміжні результати в залежності від того, чи є ефект від дій, які були виконані відповідно до визначеного юристом  алгоритму дій для жителя, якому надавалась допомога.

Стратегічна мета – повне відновлення життєвого простору, порушеного або зовсім зруйнованого війною, — на даному етапі недосяжна для майже 90% людей, яких стосуються проблеми: ці люди стали внутрішньо переміщеними особами або мігрантами, втратили близьких людей чи мають роз’єднані сім’ї, втратили здоров’я, мають психологічні проблеми, втратили свою роботу, бізнес,  інше майно (земля, устаткування, збіжжя, акції і т.д.)

Стратегічна мета може бути наближеною в разі повного введення в дію міжнародного Реєстру збитків для України, який розпочав прийом перших заяв громадян України  на допомогу 45 категоріям постраждалих. Про розвиток такої допомоги у нашу участь в ньому подається на сайті ГЦДП https://cjckyivregion.chaika.org.ua/

 

Подаємо фінансовий звіт:

Баланс
Звіт про використання доходів
Звіт до податкової